Aktualnie rekrutujemy na stanowiska:

Konsultant Dynamics 365

Inżynier wsparcia technicznego Microsoft 365
Programista .NET

Kariera

Aktualnie wiele osób szuka ofert pracy w branży informatycznej, także w firmie Existo zlokalizowanej w Polsce północno-wschodniej, a konkretnie w Suwałkach w województwie podlaskim. Sektor ten rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego też wybór odpowiedniego kierunku studiów i zaplanowanie ścieżki kariery zawodowej w jego ramach jest znakomitym rozwiązaniem. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć w IT, musisz mieć świadomość konieczności spełnienia różnych warunków na drodze do stania się profesjonalistą w tej dziedzinie.

Zdobyta w ramach zajęć na uczelni wiedza oraz umiejętności muszą być na bieżąco uzupełniane i aktualizowane z biegiem lat. Decydując się na pracę w branży informatycznej, trzeba wykazywać gotowość do ciągłej nauki oraz podejmowania kolejnych, coraz bardziej ambitnych projektów. Przed rozpoczęciem starania się o uzyskanie zatrudnienia w naszej firmie, warto dokładnie przeanalizować informacje zawarte w ofercie. Dzięki temu poznasz oczekiwania jej kierownictwa względem Ciebie jako przyszłego pracownika.

Kariera IT w Existo – jak zacząć?

Jesteś w gronie osób, które planują ścieżkę kariery w naszym przedsiębiorstwie, ale nie wiedzą, jak zacząć realizować to przedsięwzięcie? Praca w branży IT w województwie podlaskim przeznaczona jest przede wszystkim dla kandydatów, którzy doskonale znają podstawy programowania, a przy tym interesuje ich nieustanny rozwój umiejętności w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Młodzi pracownicy zgodnie z przedstawioną przez nas ofertą zatrudnienia w branży technologicznej mogą skorzystać z kilku dróg awansu zawodowego. Kariera w IT w naszym przedsiębiorstwie w Suwałkach może przebiegać różnymi torami. W zależności od indywidualnych preferencji oraz zdolności masz do wyboru rozmaite ścieżki zawodowe. Wśród nich warto wymienić pracę w takich obszarach, jak:

  • tworzenie (programista) lub testowanie oprogramowania (tester);
  • opracowywanie frontendów aplikacji webowych (Frontend Developer);
  • dbanie o bezpieczeństwo systemów (Security Engineer) oraz administrowanie nimi (System Administrator);
  • zarządzanie bazami i hurtowniami danych (SQL Developer);
  • projektowanie systemów informatycznych (Software Engineer);
  • analizę danych (Data Scientist).

Nabycie kilkuletniego doświadczenia w którejś ze wskazanych profesji w naszej firmie w Suwałkach (woj. podlaskie) otwiera drogę do pójścia ścieżką kariery managerskiej. Oczywiście, nie każdy informatyk musi koniecznie zdecydować się na wybór tej opcji. Doskonale sprawdza się ona bowiem przede wszystkim w przypadku osób, które dysponują zdolnościami przywódczymi i dobrze czują się jako kierownicy zespołów.

Przeglądając oferty pracy w IT, trzeba zastanowić się nie tylko nad tym, jak zacząć ścieżkę kariery w tej branży. Dobór odpowiedniego obszaru działalności jest także bardzo ważny. Musisz zastanowić się, co chcesz robić, zwracając przy tym uwagę zarówno na faktyczne zarobki oraz realne możliwości awansu zawodowego. Warto też wyznaczyć jednoznaczne cele w poszerzaniu specjalistycznej wiedzy w danym obszarze oraz opanowywaniu kolejnych umiejętności. Dzięki temu w dłuższej perspektywie czasowej zwiększysz swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy w branży IT. Zobacz zamieszczane regularnie przez Existo na stronach internetowych i w prasie oferty i sprawdź, czy spełniają one wszystkie Twoje oczekiwania! Jeśli tak jest, weź koniecznie udział w procesie rekrutacyjnym.

Stopnie kariery w IT

Wybierając ścieżkę kariery w branży informatycznej, można systematycznie wspinać się po poszczególnych szczeblach awansu. Są to kolejno:

  • Junior IT – stanowisko dla osób z minimalnym doświadczeniem;
  • Mid-level – osoba wykazująca się znajomością poszczególnych narzędzi pracy oraz samodzielnie wykonująca powierzone projekty;
  • Senior Developer lub IT Manager – funkcje pełnione przez osoby z większym stażem pracy.

Branża technologiczna oferuje także doświadczonym pracownikom możliwość objęcia stanowiska IT Architecta.

Planowanie ścieżki kariery w branży IT w praktyce

Nie wiesz, jak zacząć pracę w branży informatycznej w naszej firmie w Suwałkach, w województwie podlaskim? Planowanie ścieżki kariery w IT należy rozpocząć tak szybko, jak to jest tylko możliwe w danej sytuacji. O pozyskaniu odpowiedniego wykształcenia należy pomyśleć już w wieku kilkunastu lat, czyli wówczas, gdy umysł człowieka jest najbardziej chłonny i podatny na przyswajanie specjalistycznej wiedzy. W tym czasie warto regularnie przeglądać oferty pracy w branży IT, aby dowiedzieć się więcej na temat najbardziej poszukiwanych zawodów w tym sektorze. To finalnie pomoże Ci jako przyszłemu informatykowi w doborze właściwego kierunku studiów po zdaniu matury.

Z punktu widzenia osób, które chcą zacząć karierę  w sektorze nowoczesnych technologii za świetny pomysł należy uznać także uczestnictwo w różnego rodzaju targach pracy, a także konferencjach i spotkaniach przedstawicieli zawodów programisty, testera czy Frontend Developera. Regularny udział w tego typu wydarzeniach jest też pożądany w trakcie nauki w szkołach wyższych. Dla przyszłego przedstawiciela branży IT stanowią one bowiem doskonałą okazję nie tylko do zapoznania się z aktualnymi ofertami zatrudnienia, ale także nawiązania długofalowych kontaktów z naszą firmą działającą w Suwałkach. Relacje te zwykle okazują się przydatne przy staraniu się o zatrudnienie na stanowisku informatyka.

Rozważając kwestię jak zacząć ścieżkę kariery w branży IT, trzeba uświadomić sobie, że o znalezieniu pracy w tym sektorze mogą myśleć nie tylko absolwenci odpowiednich studiów kierunkowych. W naszym przedsiębiorstwie nierzadko decydujemy się na podpisanie umowy z osobami dysponującymi dyplomem ukończenia nauki w obszarze na przykład zarządzania, stosunków międzynarodowych albo ekonomii. W ich przypadku cenimy najbardziej umiejętności z zakresu zarządzania projektami, a także zespołem. Co więcej, ich atutem na ogół są również zaawansowane zdolności analityczne.

Praca w branży IT – nie tylko dla ludzi młodych

Panuje powszechne przekonanie, że praca w branży IT jest przeznaczona wyłącznie dla ludzi młodych. Faktycznie, większość przedstawicieli zawodów informatycznych rekrutuje się spośród dwudziesto- i trzydziestolatków. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że udostępniane przez naszą firmę działającą w województwie podlaskim oferty przeznaczone są tylko dla kandydatów przed czterdziestym rokiem życia. Jeśli tylko interesujesz się informatyką, ścieżkę kariery w poszczególnych obszarach tego sektora możesz zacząć praktycznie w każdym wieku. Wystarczy skorzystać z różnorodnych kursów i szkoleń przygotowawczych organizowanych z myślą o osobach, które stawiają pierwsze kroki w branży IT. Nasza firma oferuje również nowym pracownikom możliwość wzięcia udziału w specjalnych warsztatach od podstaw przed rozpoczęciem pracy. Dzięki temu dowiesz się więcej na temat zakresu obowiązków służbowych, za których realizację będziesz odpowiadał.

Jak zacząć szukać pracy w IT?

Wbrew pozorom znalezienie zatrudnienia w branży IT jest dość proste. W tym celu najlepiej jest regularnie sprawdzać zamieszczane przez nas na stronie internetowej firmy Existo aktualne oferty pracy. Uważna lektura treści udostępnianych ogłoszeń pozwoli Ci na zapoznanie się ze szczegółowymi wymaganiami względem osób planujących wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Możesz także zarejestrować się w odpowiednich bazach wyszukiwawczych, udostępniając tam swoje CV. Swoją gotowość do podjęcia pracy osoby pragnące zacząć ścieżkę swojej kariery zawodowej w naszej firmie mogą także wyrazić w tradycyjny sposób, przynosząc osobiście stosowne dokumenty do siedziby naszego przedsiębiorstwa.